Halı Yıkama Hizmetimiz

Halılarınız havuz sisteminde mi yıkanıyor ?
Halılarımız EUROMAK tam otomatik halı yıkama makinelerinde yıkanıyor. Hijyen yönünden tavsiye edilmediği için havuz sisteminde halı yıkamaya karşıyız ve kullanmıyoruz.
Halıda leke garantisi verilir mi ?
Makine halılarında çay, kahve, ruj, oje V.S. lekeleri %100 çıkarılıyor. Fakat yün halı gibi hassas olan halılarda kullanılan leke sökücüler sınırlıdır bu sebepten leke çıkarma garantisi verilemiyor.
Halılarımızın m² si nasıl hesaplanır ?
Halılarımızın m² sini ölçüsünü bulabilmek için halının eni ve boyu çarpılması gerekmektedir. Örneğin: Eni 2 m olan boyu 3 m olan halı 6 m² dir. (2 X 3 =6)
Halılarda kullanmış olduğunuz deterjanlar insan sağlığına zararlı mı ?
İnsan sağlığını tehdit edecek hiç bir kimyasal madde kullanılmamaktadır. ÇED, CE, ISO9001 , SAĞLIK BAKANLIĞI İZNİ belgesi olan deterjanlar kullanılmaktadır.
Halılarımız nasıl yıkanıyor?
  1. Halılar cinslerine ve modellerine göre ayrılır.
  2. Halıların m² si ölçülür.
  3. Halılar, toz alma işleminden geçirilir.
  4. Halılarımız EUROMAK tam otomatik halı yıkama makinelerinde ovalama sistemi ile yıkanır.
  5. Halılarımızın sadece üst yüzeyleri değil alt yüzeyi de yıkanmaktadır.
  6. Yıkanan halılar kapalı ortamlarda kurutulmaktadır.
  7. Kuruyan halılar hav alma işleminden geçtikten sonra kalite kontrol yapılır ve sevkiyata hazırlanır.

Merak Ettikleriniz

Bize gelmeden önce dikkat edilmesi gereken hususlar!
Halınızda leke meydana gelir gelmez hemen müdahale etmeniz gerekir. Aksi taktirde lekeyi çıkarmak zor olacağı gibi bazı durumlarda da mümkün olmayacaktır. Halıya yanlış müdahalede örnek verilirse; sıcak çay ve kahve gibi sıcak sıvıların halıya dökülmesi, halının ipinin (liflerin) yanması ve halıya sıvının renginin daha hızlı tutunmasını sağlar. Temizlik esnasında asla lekenin üzerine bastırarak ovmayınız. Bu lekenin halının içine daha fazla işlemesine neden olacaktır. Havlu veya peçete yardımı ile fazla maddeyi halının üstünden almalı ve başka temiz bir peçete ve soğuk su ile tampon yapmalısınız. Leke çıkarmanın ana prensibi olabildiğince kirleticiyi ilave malzemelerle ihtiyaç duymadan halıdan uzaklaştırmak olmalıdır. Dolayısıyla herhangi bir kimyasal madde uygulamasına başlamadan önce olabildiğince leke halıdan emilmelidir.
Halımı köpükle sildim fakat leke tekrar görünür oldu ne yapabilirim?
Halı üç boyutlu bir ürün olduğu için, ilk temizleme anında halı yüzeyi temizlenmiş görünmesine rağmen halı kuruduğunda leke yeniden görünür hale gelecektir. Çünkü öncelikle çözünmüş leke, kuru olan hav dibine doğru gidecek ve halı dipten hav kısmına doğru kurumaya başladığında leke yeniden yüzeyde belirecektir. Bu sebeple leke oluştuğunda ilk müdahaleyi yapıp daha sonra Papatya Halı Yıkamayı aramalısınız. Bu şekilde halınızda leke kalmamış ve daha temiz olur. Aksi takdirde, normalde halı yıkamacıların rahatlıkla çıkarabileceği çok basit bir lekeyi çıkmayacak kadar ağır bir lekeye dönüştürürsünüz.
Halı leke temizliğinde hangisi yapılmamalıdır?
Leke çıkarmak için kullanılan; bulaşık deterjanı, tuz ruhu, aseton, market kimyasalları, çamaşır suyu ya da şampuanlar ile asla halılar temizlenmemelidir. Bu kimyasallar halının hem havına hem de dokusuna zarar vererek halının çürümesine ve renklerin solmasına sebep olacaktır. Halılar lekeye ve dokuya uygun olan profesyonel halı şampuanlarıyla temizlenmelidir. Papatya Halı Yıkamada profesyonel Mix Halı Şampuanları kullanılır, böylece bine yakın leke kolayca yok edilir.
Elde dokunan halılarda ve yün halılarda yıkama nasıl yapılmalıdır?
Elde dokunan halılarda ve yün halılarda yıkama sırasında uygulanan yanlış yöntemler sebebiyle renk alma sorunlarıyla karşılaşılabilir. Halının renk alması, koyu renklerin açık renklerin rengini bozması olarak tanımlanabilir. Gerek evde kendi yıkama yöntemlerinizde gerekse tecrübesiz ve bilgisiz personelleri olan halı yıkama firmalarında bu sorunlarla karşılaşılabilir. Doğru yöntemler uygulanırsa; renk atması sorununu çözebilme şansınız vardır. Ancak doğru halı yıkama şampuanı ve çeşitli kimyasallar kullanmak konusunda dikkatli olmalısınız ya da doğrudan işi Profesyonel ekibi ile Papatya Halı Yıkama ekibine bırakabilirsiniz.
Halımın daha hijyenik ve daha parlak olması için ne yapabilirim?
Evlerin ciğeri olarak tanımlayabileceğimiz halıların temizliği çok önemlidir. Halı sürekli olarak üzerinde hareket edilen ve poliyamid, akrilik ya da yün gibi statik elektriklenme yapan malzemelerden yapılmaktadır. Halı statik elektriklenme ile ortamdaki bütün tozları, kirleri, lekeleri ve bakterileri kendi üzerine toplar ve onların yaşama alanını oluşturur. Evde yapılan süpürme işleminde ancak %25, %30 civarında halıdaki kalıntılar alınabiliyor. Halının daha iyi temizlenebilmesi için kesinlikle su ile yıkanması gerekiyor. Yıkama prosesiyle birlikte, suyun taşıyıcı özelliği ve şampuanın kir ve bakterinin tutunduğu yerlerden onları sökme özelliği ile halılardaki kirleri %99 a kadar uzaklaştırılabilir. Halıların daha temiz ve parlak olması için 3 AY da bir temizlenmesi daha sağlıklı olacaktır.

Teslimat ve Hizmet Süreleri

Halılarımız teslim esnasında muhafazalı mı geliyor?
Temizlenmiş ve kurutulmuş halılarınız parfümlenip paketlenerek teslim edilmektedir. (Halı paketlerimiz saklama amaçlı değildir sadece taşıma amaçlıdır saklama amaçlı kullanmayınız.)
Halı teslim edilmeden önce arayıp müsait olunduğu soruluyor mu?
Müşterilerimiz teslimat zamanı gelmiş halılar için aranıp gün içerisinde evde olup olunmadığı teyit edilir ve halıların teslimatı gerçekleşir.
Teslimat süreniz kaç iş günüdür ?
Teslimat süremiz en az 5 iş günüdür. Kış aylarında en fazla bir haftadır. (7 iş günü)
Hangi durumlarda itiraz etme hakkım var?
Halıyı teslim aldıktan itibaren 3 gün içerisinde halıyı kullanmadığınız sürece ücretsiz yıkatma hakkına sahipsiniz.

Ödeme Bilgileri

İskonto yapılıyor mu ?
Bütün müşterilerimize eşit fiyatlandırma yapılmaktadır. İskonto uygulanmamaktadır fakat hediye (oda parfümü) promosyonlarımız vardır.
Ödeme seçeneklerimiz nelerdir ?
Kapıda ödeme ve kredi kartı ödemesi ile yapabilirsiniz.

Fiyatlar

Ürün Fiyat
Makina Halısı 30.00 TL
Shaggy Halı 27.50 TL
Yün Halı 55 TL
Nepal Halı 70 TL
Dokuma Halı 75 TL
Deri Halı 150 TL
İpek Halı 150 TL
Step Halı 75 TL
Çin Halısı 75 TL
Bambu Halı 70 TL
Kaydırmaz Halı 30 TL
Makine Yün Halı 40 TL
Elyaf Yorgan (Tek Kişilik) 110 TL
Elyaf Yorgan (Çift Kişilik) 125 TL
Yün Yorgan 155 TL
Pamuk Yorgan 160 TL
Battaniye (Tek Kişilik) 110 TL
Battaniye (Çift Kişilik) 125 TL
Koltuk Takımı 1200 TL
Minderli Takım 1500 TL
Çekyat 500 TL
Sandalye 100 TL
Yatak Tekli 500 TL
Yatak Çiftli 1000 TL
Chester Takım 1500 TL
Overlok(metre) 75 TL

Tıkla Mesaj At90 531 765 4343

Tıkla Ara(0232) 853 20 40